24 júl
Látogatási tilalom a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus Neurológiai Klinika fekvőbeteg osztályán július 24-től, szerdától teljeskörű látogatási tilalom lépett életbe a felső légúti megbetegedések halmozott megjelenése miatt. A rendelkezés visszavonásig érvényes.
16 júl
Kuratóriumi látogatás a Tüdőgyógyászati Klinikán
Folytatta klinikai látogatásait a fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma. A testület a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Tüdőgyógyászati Klinikáján tájékozódott az intézmény eredményeiről, szakmai tevékenységéről.
10 júl
Biztonságosabb gerincsebészeti műtétek a Debreceni Egyetemen
Új, teljes csavarstimulálással kiegészített neuromonitorozási rendszert vezettek be a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Idegsebészeti Klinikán. Az eljárás alkalmazásával a sebész már a gerincsebészeti műtét közben visszajelzést kap a behelyezett csavarok pozíciójáról, amelyet szükség szerint azonnal korrigálhat. Az új módszerrel az eddiginél is biztonságosabban végezhetők el a gerincdeformitások kezelésére alkalmazott beavatkozások.
04 júl
Könyveket kaptak a gyermekklinika betegei
Több mint kétszáz gyermekkönyvet és foglalkoztató magazint adományozott a Méliusz Juhász Péter Könyvtár a Gyermekklinika Alapítványa Gyermekeinkért alapítványnak. A könyvek és kiadványok a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika különböző osztályaira kerülnek.
03 júl
Kiváló debreceni szakember stroke-kutatását támogatja az MTA
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar kutatója, Bagoly Zsuzsa 190 millió forint támogatást nyert a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kiválósági programjának pályázatán egy új kutatócsoport létrehozására. Bagoly Zsuzsa és munkatársai kutatási eredményeikkel az egyénre szabott, még hatékonyabb stroke-kezelés alapjainak megteremtéséhez szeretnének hozzájárulni.
03 júl
Átadták a Pilot Kutatólaboratóriumot
Vírus- és baktériumalapú gyógyszerhatóanyagok, vakcinák fejlesztésére, gyártására szolgáló pilot, azaz középméretű kutatólaboratóriumot hozott létre a Debreceni Egyetem. A létesítmény keddi ünnepélyes átadásán Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter példaértékűnek nevezte a Debreceni Egyetem innovációs tevékenységét.
02 júl
Fogorvosdoktorokat avattak
Csaknem kilencvenen vették át oklevelüket a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának diplomaosztó ünnepi tanácsülésén, a Főépület Díszudvarán. Az ünnepségen kari és hallgatói önkormányzati kitüntetéseket is átadtak.
02 júl
Történelmet írna a DEAC dél-koreai esport-játékosa
Orvostanhallgatóként és profi versenyzőként egyaránt komoly céljai vannak a világhírű esport-játékosnak, Kim Geun Yeong-nak. A DEAC-nál nyáron lejáró szerződését a napokban hosszabbította meg, azt mondja: a tanulásban és a sportban is megtalálta számításait a Debreceni Egyetemen.
01 júl
Új kutatók és analitikusok a tudomány és a betegek szolgálatában
Orvosi diagnosztikai analitikusokat, okleveles egészségpszichológusokat, klinikai laboratóriumi kutatókat és molekuláris biológusokat avattak vasárnap a Debreceni Egyetemen. Az Általános Orvostudományi Kar osztott képzésein most végzett több mint kilencven hallgató vette át diplomáját a tanévzáró ünnepi ülésen.
Legkiválóbb dolgozóit köszöntötte a Klinikai Központ
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ több mint negyven munkatársa vehetett át kitüntetést kimagasló és példamutató tevékenységéért az intézmény Semmelweis-napi ünnepségen. A pénteki eseményen Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke adta át az Elnöki Elismerő Okleveleket, a Klinikai Főorvosi Címeket, a Klinikai Központ Betegellátásáért Emlékérmet, valamint a Kiváló Orvos Kitüntetést és Jutalomdíjat az Elnöki Hivatal felújított tanácstermében.