Hírek

16 jún
Tudományos ülés a nőgyógyászati onkológia aktualitásairól
A méhnyakrák megelőzésének és kezelésének legújabb lehetőségeit vitatták meg a résztvevők a Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathologiai Szekciójának idei ülésén. A pénteken kezdődött kétnapos konferencián a prevenció és a HPV elleni védőoltás tapasztalatai mellett a kezelések, többek között az immunterápia és a robotsebészet legújabb eredményeiről is beszámoltak az előadók.
16 jún
Középpontban az endokrinológia legújabb eredményei
Debrecenben rendezte jubileumi, 30. kongresszusát a Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság. A csütörtökön kezdődött háromnapos szakmai tanácskozás kiemelt témái voltak a pajzsmirigy betegségei, a menopausa és a terhesség endokrinológiája, a mellékvese betegségei, a neuroendokrin daganatok, valamint a kóros elhízás. A résztvevők megvitatták a legújabb diagnosztikai és terápiás lehetőségeket, valamint a legfrissebb kutatási eredményeket.
13 jún
Ösztöndíj az egyetem fiatal művészeinek
Kimagasló tanulmányi és művészeti tevékenységük elismeréseként a Debreceni Egyetem húsz hallgatója kapta meg a DE Művészeti és Közművelődési Bizottságának Művészeti Ösztöndíját, közülük ketten kiemelkedő támogatásban részesültek nívós pályamunkájuk jutalmaként. Az intézmény az ösztöndíjjal a kiváló művészeti teljesítményt jutalmazza egy szemeszteren keresztül.
12 jún
Nyíltan a szülésről
Több százan vettek részt a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika nyílt napján. A várandós kismamák többek között a szüléssel, a fájdalomcsillapítással és az újszülött ellátásával kapcsolatban kaphattak hasznos információkat a klinika szakembereitől a Nagyerdei Campuson és a Kenézy Gyula Campuson. Emellett betekinthettek a szülőszobára és gyermekágyas részlegre is.
05 jún
Kézmosás gyerekszemmel
Minden eddiginél több gyermekrajz érkezett a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kórházhigiénés Osztályának pályázatára. Az intézmény egészségügyi dolgozóinak gyermekei a legkülönbözőbb technikákkal készített alkotásokon keresztül mutatták be, miért fontos az alapos kézmosás.
02 jún
Az MTA új doktorait köszöntötték az Akadémián
Nyolcvanegy kutató, köztük a Debreceni Egyetem két oktatója, Pál Balázs (Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet) és Regéczi Ildikó (Bölcsészettudományi Kar Szlavisztikai Intézet) nyerte el 2024-ben a Magyar Tudományos Akadémia doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegző kutatók a rangos cím megszerzését igazoló oklevelüket május 29-én, csütörtökön vehették át az MTA Székházban rendezett ünnepségen.
02 jún
Magyarságkutatás interdiszciplináris megközelítésben
Kik vagyunk, honnan jöttünk? címmel második alkalommal szervezett Archeogenetikai Konferenciát a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Magyar Nyelvtudományi Intézet Finnugor Nyelvtudományi Tanszéke. A tanácskozás keretében több tudomány képviselői, köztük nyelvész, történész, archeogenetikus és még matematikus is ismertette a magyarság eredetével kapcsolatos legfrissebb kutatási eredményeit.
30 máj
Betegellátó régióközpont a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja az elmúlt évek jelentős szervezeti, szakmai és infrastrukturális fejlesztéseinek köszönhetően egyetemi betegellátó régióközponttá vált – jelentette ki Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke a pénteken tartott klinikai vezetői értekezleten. A rendezvényen értékelték a Klinikai Központ tevékenységét, ismertették a jövőbeni terveket, a legfontosabb célokat, valamint méltatták az intézmény új vezetőit is.
30 máj
Vadászok segítik a beteg gyermekek gyógyulását
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika eszközparkjának bővítését támogatja idén az Országos Jótékonysági Vadászat Kft. A hajdú-bihari vadászok mintegy másfél millió forintot ajánlottak fel a Gyermekklinika Alapítványa Gyermekeinkért részére. A tavalyi jótékonysági vadászaton befolyt összegből az alapítvány egy speciális légzést támogató eszközt vásárolt. Az adományt csütörtökön adták át ünnepélyesen.
29 máj
Vázrendszeri kutatások a gyógyítás szolgálatában
A vázrendszeri betegségek legújabb kutatási eredményeiről, az új terápiás megközelítésekről, valamint az orvostudományban elért áttörésekről számoltak be a Debreceni Egyetemen rendezett tudományos ülés résztvevői. A szakmai program segítheti a kutatási eredmények gyorsabb átültetését a klinikai gyakorlatba, ezzel javítva a betegek életminőségét.

Oldalak